12 червня
Завантажити ще

Міжнародний суд ООН підтвердив частину обвинувачень проти РФ щодо фінансування тероризму

Міжнародний суд ООН підтвердив частину обвинувачень проти РФ щодо фінансування тероризму
Фото: https://t.me/svoboda_radio

Міжнародний суд ООН 31 січня оголошує фінальне рішення по суті у так званій "великій справі" України проти Росії. Суд визнав, що Росія порушила деякі частини Конвенції ООН щодо запобігання фінансуванню тероризму, оскільки не розслідувала фінансову підтримку сепаратистів на сході України у 2014 році. Суд, однак, не визначив компенсації за ці дії. Оголошення рішення суду транслювали у прямому ефірі.

- Суд визнає Росію винною у порушенні Конвенції про фінансування тероризму за однією із статей - №9... Росія не виконала зобов'язань щодо розслідування випадків фінансування тероризму, на які неодноразово звертала увагу Україна, - йдеться у рішенні Міжнародного суду, яке зачитала президент суду Джоан Донох'ю,

При цьому суд визнав необґрунтованою більшу частину звинувачень України на адресу РФ. Суд також відмовився винести конкретне рішення щодо ймовірної відповідальності Росії за збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17 з непідконтрольних Україні територій 17 липня 2014-го, про що просив Київ. Суд обрав консервативний підхід до трактування Конвенції й вирішив, що фінансування тероризму в розумінні Конвенції стосується лише перерахування коштів та не поширюється на надання бойовикам військової техніки і зброї. Таким чином, наприклад, постачання "Буку" не підпадає під цю заборону.

  • Позов був поданий у 2017 році й стосувався порушення Росією двох міжнародних конвенцій: про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Звинувачення стосувалися епізодів 2015-2017 років.
  • Томи доказів налічували 17 тисяч сторінок. Колегія з 15 суддів вивчала все це кілька років і 31 січня виносить фінальне рішення, яке не підлягає апеляції. Росія надіслала лише двох представників на суд у Гаазі.