22 травня
Завантажити ще

Секретар Коломийської міськради залишився без посади через порівняння депутатки з “відьмою”

Секретар Коломийської міськради залишився без посади через порівняння депутатки з “відьмою”
Фото: kl.informator.ua

Секретаря Коломийської міської ради достроково усунули с посади через порівняння депутатки з “відьмою”. Про це 30 січня повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у своєму телеграм-каналі. Справа стосується висловлювання Андрія Куничака на адресу депутатки Галини Белі, яке він зробив під час засідання 9 листопада.

- За результатами вжиття заходів, призначених Постійною комісією, ухвалили рішення Коломийської міської ради про дострокове припинення повноважень секретаря Коломийської міської ради, - написав Лубінець.

Омбудсман розповів, що поведінка Куничака підпадає під дискримінацію за ознакою статі. Висловлювання секретаря міськради принизили жінку, порушили її право на повагу до честі, гідності та вплинули на ділову репутацію як депутата. Дмитро Лубінець зазначив, що Галина Беля також звернулась до нього, після чого відкрили провадження.

- З урахування наданих мною роз’яснень та рекомендацій, питання неетичної поведінки секретаря Коломийської міської ради розглянули на засіданні Постійної комісії за присутності обох сторін оскаржуваних подій, - повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини.

  • 9 листопада на сесії Коломийської міської ради секретар та депутат від фракції «Європейська солідарність» Андрій Куничак під час виступу з трибуни звернувся до Галини Белі: “Не дивіться на мене так!.. Як відьма!” Галина Беля також є депутаткою Коломийської міськради від «Європейської солідарності».
  • У вересні 2023 року Дмитро Лубинець повідомив, що гендерний розрив в оплаті праці в Україні становить 18,6%. Цей показник нижчий за світовий, але більший, ніж у багатьох країнах ЄС.