17 травня
Завантажити ще

Троє американських військових загинули та 25 поранені внаслідок нападу безпілотника в Йорданії

Троє американських військових загинули та 25 поранені внаслідок нападу безпілотника в Йорданії
Фото: REUTERS/Joshua Roberts/File Photo

Трьох військовослужбовців США вбито і 25 поранено в результаті нападу безпілотника на американську базу на півночі Йорданії. Про це 28 січня повідомляє CNN з посиланням на офіційні особи, зокрема, на заяву Центрального командування США.

Це перший випадок, коли американські військовослужбовці загинули з початку війни в Ізраїлі та загострення ситуації на Близькому Сході. За даними телеканалу, напад стався вночі на північному сході Йорданії неподалік кордону із Сирією. Журналісти назвали це ”значною ескалацією і так небезпечної ситуації на Близькому Сході”.

Президент США Джо Байден пообіцяв притягнути винних у нападі «до відповідальності», заявивши, що, хоча факти все ще збираються, «ми знаємо, що його було здійснено радикальними угрупованнями бойовиків, яких підтримує Іран та які діють в Сирії та Іраку».

  • З 17 жовтня було здійснено понад 158 атак на сили США та коаліції в Іраку та Сирії. Офіційні особи називали атаки безпілотників та ракет безрезультатними, оскільки вони не призводили до серйозних травм чи пошкодження інфраструктури. Поранення отримали близько 70 військових.
  • Офіційні особи США неодноразово заявляли, що не хочуть, щоб напруження, що росте на Близькому Сході, переросло в регіональну війну.