Завантажити ще

ГУР повідомило про “руйнівну” кібератаку на центр космічної гідрометеорології РФ

ГУР повідомило про “руйнівну” кібератаку на центр космічної гідрометеорології РФ
Фото: gur.gov.ua

Група “BO Team” здійснила кібератаку проти російського далекосхідного науково-дослідного центру космічної гідрометеорології “Планєта”. Про це 24 січня повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

- Наслідки ― руйнівні! Проникнення в базу даних центру дозволило знищити 280 серверів, задіяних у загальній мережі. Обсяг знищеної інформації ― близько 2 петабайт (200 мільйонів гігабайт) даних. Вартість втраченого росією цифрового масиву може становити щонайменше 10 мільйонів доларів, - сказано на сайті розвідки.

У ГУР розповіли, що внаслідок кібератаки знищено базу даних російського державного підприємства, яке займається прийомом та обробкою даних із супутників. 

- Серед знищеного ― метео- та супутникові дані, які в постійному режимі активно використовували міноборони і мнс рф, “роскосмос” та низка інших відомств держави-агресора, а також ― напрацьовані роками унікальні дослідження, - заявили в управлінні.

Десятки російських стратегічних компаній, які працюють на “оборонку” і відіграють ключову роль у підтримці російських окупаційних військ, тривалий час залишатимуться без критично важливої інформації та сервісів, додали в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Робота суперкомп’ютерів, якими обладнаний далекосхідний центр, паралізована та не підлягає відновленню в повному обсязі, заявили в ГУР. Один такий обчислювальний девайс разом із програмним забезпеченням коштує 350 тисяч доларів. В умовах санкцій проти РФ отримати такий софт фактично неможливо.

- Ще один бонус ― повністю відрізана від мережі російська станція в Арктиці на острові “большевік”, яка виконує важливі завдання у військовій сфері держави-агресора, - повідомили в розвідці.

Фото: gur.gov.ua

Фото: gur.gov.ua

Фото: gur.gov.ua

Фото: gur.gov.ua

  • 23 січня Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про кібератаку на інтернет-провайдера "Акадо-Телеком", яким користувалися ФСБ та Кремль.
  • 27 грудня Мінцифри заявило, що українська ІТ-армія здійснила кібератаку на російську компанію «1С-Рарус» з надання бухгалтерських сервісів, що може призвести до мільйонних збитків для економіки РФ.