Завантажити ще

Forbes оцінив втрати РФ від атаки ЗСУ на два літаки у $530 млн

Forbes оцінив втрати РФ від атаки ЗСУ на два літаки у $530 млн
Фото: facebook.com/yuriy.ignat

У соціальних мережах з'явилося фото пошкодженого російського літака, ймовірно, Іл-22М, що був підбитий ЗСУ над Азовським морем. Попередньо, він зумів приземлитися на аеродромі в Анапі.

Forbes оцінив сумарні втрати РФ від цієї атаки у 530 мільйонів доларів. Зокрема, втрату А-50, який фактично є летючим радаром, у 500 мільйонів доларів. Вартість російського повітряного командного пункту Іл-22М - у 30 мільйонів доларів.  

Іл-22М може довго знаходитись у повітрі, у ньому сидять офіцери, які управляють бойовими діями, пояснив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Збиті літаки зазвичай працюють у зв’язці.

- Іл-22 отримує інформацію у режимі реального часу з тих самих А-50. Радар сканує і зчитує ситуацію, а з Іл-22 відбувається управління. Вони літають постійно і, як правило, працюють у зв’язці, – розповів Ігнат.

Основною перевагою А-50 над наземними радарами є можливість зазирнути «за горизонт» – виявляти цілі на відстані до 600 кілометрів. Літаки далекого радіолокаційного виявлення можуть спостерігати за об’єктами на низьких висотах, відстежувати дислокацію українських літаків, систем ППО, корегувати ракетні удари. 

У своєму фейсбуці Юрій Ігнат написав, що, “схоже, Іл-22 таки дотягнув до Анапи”, але "відновленню не підлягає".

- Тому, як не крути, ціль знищена, реанімація не допоможе! Літак горів, серед екіпажу є поранені, сподіваюсь, і "двохсоті"! - додав він.

Ігнат зазначив, що літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 був і є пріоритетною ціллю для Повітряних сил ЗСУ. До сьогоднішнього дня знищення цього борта здавалось непосильним завданням.

  • Увечері 14 січня народний депутат від "Слуги народу" Юрій Мисягін у своєму Telegram-каналі повідомив, що Повітряні сили ЗСУ збили  над акваторією Азовського моря російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряний командний пункт Іл-22М. 
  • 15 січня операцію підтвердили Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук. 
  • За даними джерел "РБК-Україна" у Силах оборони, пілот ІЛ-22М запитав у диспетчера аеродрому в Анапі евакуацію, а також виклик медиків та пожежників.