Завантажити ще

Рада повернула законопроєкт про мобілізацію на доопрацювання Кабміну

Рада повернула законопроєкт про мобілізацію на доопрацювання Кабміну
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Законопроект про мобілізацію № 10378 разом із напрацьованими у Верховній Раді пропозиціями повернули до Кабміну. Про це повідомив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

- Відбулася закрита нарада з військовим командуванням і засідання Погоджувальної ради у закритому режиму, яке вчора анонсував. ... Головне питання - законопроєкт № 10378 щодо вдосконалення мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Нагадую, що його обговорення проходило у Комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки в закритому режимі, з дотриманням вимог законодавства щодо роботи з таємною інформацією. ... Ми розуміємо запит військового командування та готові йти назустріч. Але не всі норми можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не оптимально сформульовані. За результатами наради законопроєкт повертається ініціаторові, - написав Арахамія.

Рішення було ухвалено на закритій нараді з військовим командуванням та засіданні Погоджувальної ради, на якому були присутні Головком Залужний, начальник Генштабу Шаптала та міністр оборони Умєров.

Законопроєкт щодо вдосконалення мобілізації, військового обліку та проходження військової служби викликав багато дискусій.

Народний депутат Ярослав Железняк від партії «Європейська Солідарність» коментуючи ухвалене рішення, зазначив, що "немає такої процедури, щоб можна було повернути без Комітету та Ради. Просто за Регламентом такої процедури немає". 

  • 10 січня Арахамія оголосив, що на засіданні парламенту народні депутати обговорюватимуть законопроєкт про мобілізацію в Україні. Законопроєкт мав розглядатись у першому читанні з рекомендаціями відповідного комітету.
  • 9 січня у Верховній Раді України було представлено п'ять законопроектів, спрямованих на удосконалення системи мобілізації.