Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

Один з засновників ЄС Жак Делор помер у віці 98 років

Один з засновників ЄС Жак Делор помер у віці 98 років
Фото: REUTERS/Charles Platiau

Експрезидент Європейської комісії Жак Делор, якого називали архітектором сучасного ЄС, помер у віці 98 років. Як повідомляє ВВС, про смерть політика розповіла його дочка Мартін Обрі.  

Делор помер у середу вночі у своєму будинку в Парижі.

Політик допомагав створити єдиний ринок, що забезпечив вільний рух людей, товарів та послуг в межах блоку. Був президентом Еврокомісії з 1985 по 1995 рік, заклавши в цей час основи європейської єдиної валюти.

Президент Франції Еммануель Макрон називав Делора, який також був міністром фінансів країни з 1981 по 1984 рік, "державним діячем з французькою долею" і "невичерпним робітником нашої Європи".

- Його зобов'язання, його ідеали та його праведність завжди будуть нас надихати. Я висловлюю шану його праці та пам'яті та ділюсь болем його рідних, - зазначив Макрон.

Урсула фон дер Ляєн, яка зараз обіймає посаду президента Єврокомісії, наголосила, що Делор був "візіонером, який зробив нашу Європу сильнішою". А президент Європейської ради Шарль Мішель описав його як "великого француза та великого європейця", який "увійшов в історію як один із будівельників нашої Європи".

Делор займав посаду президента Єврокомісії три терміни. Він вірив у післявоєнну інтеграцію. Окрім єдиного ринку та євро, його керівництво в ЄС призвело до угоди "Шенген" щодо подорожей та програми "Еразмус" для студентського обміну. Залишивши свою посаду в 1995 році, Делор відмовився висувати свою кандидатуру на пост президента Франції, незважаючи на великий відсоток в опитуваннях. Останнім часом він попереджав про небезпеку популізму в Європі, закликаючи до сміливих кроків після Brexit.

Новини по темі: Смерть Єврокомісія