Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Зеленський привітав українців з Різдвом: важливо, не які страви на столі, а які люди за столом

Зеленський привітав українців з Різдвом: важливо, не які страви на столі, а які люди за столом
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official скріншот з відео

Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Різдвом Христовим. Відеоролик глава держави опублікував увечері 24 грудня у своєму Telegram.

- Різдво, яке має інший настрій, контекст, інший присмак. І не таким, як завжди, є сімейна домашня вечеря. Бо не всі з нас удома. І не всі мають дім. Стало важливим не те, які страви на столі, а які люди за столом, — сказав він.

У своєму зверненні до українців, Зеленський наголосив, що мільйони громадян з нетерпінням чекають на появу першої зірки на небі, зустрічаючи тим самим Різдво. Він підкреслив багатогранний характер цього свята, важливість його для церкви, народу та сімей. Президент зазначив, що вже другий рік країна переживає Різдво в умовах повномасштабної війни, надаючи цій події особливий вимір.

Президент наголосив на зміні цінностей в Україні: тепер важливо не лише прикрашати вдома, а й захищати їх від ворогів. Українці радіють, бачачи не лише першу зірку, а й відсутність ворожих атак у небі. Діти бажають, щоб їхні тата повернулися.

Щоб повернулись усі батьки, чоловіки, брати, дідусі, матері, дружини, сестри. Повернулися переможцями ті, хто зустрічає Святвечір зі зброєю в руках,
- сказав він.

Глава держави висловив упевненість у перемозі добра, наголосивши, що чудеса народжуються із власних зусиль. Він наголосив на силі молитви, яка об'єднує мільйони українців на Різдво. Україна, за його словами, чинить опір культу без людськості та святості, прагнучи свободи від ідеології рабства.

Також він звернув увагу на символічність Києво-Печерської Лаври, виділяючи її незламність та регенерацію після кожного удару.

Він також побажав світла віри, надії, любові та достатку у кожному домі.

14 липня Верховна Рада України ухвалила законопроект про перенесення дат деяких свят і тепер Різдво відзначатиметься 25 грудня, замість колишньої дати – 7 січня.