Завантажити ще

У Києві під час будівництва Подільського мосту вкрали 24 мільйони гривень

У Києві під час будівництва Подільського мосту вкрали 24 мільйони гривень
Фото: zn.ua

У Києві під час будівництва Подільського мосту один із чиновників розробив схему для незаконного збагачення. Збитки столиці склали 24 мільйони гривень. Про це повідомила Національна поліція України.

- Чиновник підписав акти приймання виконаних будівельних робіт із явним завищенням вартості експлуатації окремої будівельної техніки, - йдеться в офіційній заяві поліції.

Заступнику директора комунального підприємства "Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд м. Києва" було пред'явлено підозру в службовій недбалості.

У поліції повідомили, що у червні підозрюваний чиновник отримав акти прийому виконаних будівельних робіт від генпідрядної та підрядних організацій, підписавши їх без перевірки відповідності фактичним витратам на експлуатацію будівельних машин.

Була проведена експертиза, яка підтвердила завищення витрат на оренду спеціальної техніки. Відповідно до Кримінального кодексу України (ч. 2 ст. 367), цій службовій особі загрожує від двох до п'яти років позбавлення волі.

У вересні ще одному чиновнику, також пов'язаному з будівництвом мосту, було висунуто звинувачення у службовій недбалості через завищення цін на пісок, що призвело до здорожчання будівництва на 6,5 мільйона гривень.

Міст, розрахований на з'єднання Подолу з лівобережними районами Воскресенка та Райдужний масив, почали будувати ще 1993 року, але проєкт було припинено через брак фінансування. Будівництво відновилося лише за 10 років, але через відсутність фінансів його будівництво було знов заморожено і поновилося аж у 2010 році.

1 грудня у Києві відкрили рух Подільським мостом, який будувався понад 30 років.