Завантажити ще

Міноборони спростувало американське громадянство дітей очільника відомства Умєрова

Міноборони спростувало американське громадянство дітей очільника відомства Умєрова
Фото: facebook.com/rustemumerov.ua

Міністерство оборони України спростувало інформацію про американське громадянство дітей очільника відомства Рустема Умєрова.

- Інформація, яка поширюється у ЗМІ про те, що члени родини Міністра оборони Рустема Умєрова нібито є громадянами США, не відповідає дійсності. Діти Міністра (син – віком 10 років, доньки – 8 і 2 роки) — є виключно громадянами України. Громадянства інших країн у членів родини Умєрова — немає, - йдеться у заяві.

Українські паспорти, які дітям Умєрова було видано після закінчення терміну дії попередніх, вони отримали у посольстві України в США. Саме тому в декларації, на яку посилаються ЗМІ, було вказано місце видачі документів — США.

Також у пресслужбі пояснили, коли й чому дружина Рустема Умєрова Лєйля виїхала за кордон.

- У 2016 році родина Міністра оборони України була вимушена виїхати за кордон через замахи та погрози внаслідок систематичної діяльності Рустема Умєрова щодо деокупації тимчасово окупованого Криму. З 2014 року Рустем Умєров як делегат Курултаю кримськотатарського народу разом із Лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та представниками Меджлісу виступав на всіх міжнародних майданчиках щодо порушень прав людей в окупованому Криму, був залучений в процес звільнення політвʼязнів Криму, - сказано у повідомленні міністерства.

Уранці 21 грудня телеграм-канали поширили фрагменти декларації міністра оборони України Рустема Умєрова. З них вони зробили висновок, що діти очільника відомства Сєїд Ахмєд, Мєр'єм і Ава є громадянами США.

Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило публічний доступ до Реєстру декларацій українських чиновників 10 грудня уперше після початку повномасштабного вторгнення. Згідно з інформацією сайту НАЗК, Рустем Умєров подав її 6 грудня.