21 листопада
Завантажити ще

У Брюсселі розпочався саміт, на якому обговорять членство України у ЄС та військову допомогу

У Брюсселі розпочався саміт, на якому обговорять членство України у ЄС та військову допомогу
Фото: reuters/jOHANNA GERON

Саміт країн Європейського Союзу розпочав свою роботу у Брюсселі. Основна тема заходу - надання підтримки Україні. Очікується, що на цьому засіданні будуть прийняті рішення, спрямовані на початок переговорів про членство України у ЄС, виділення макрофінансової та військової допомоги, а також введення нових санкцій проти РФ, пише DW.

Початок саміту затримався на пів години через зустрічі голови Європейської ради Шарля Мішеля з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцем та прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Останній, залишаючись єдиним противником початку переговорів щодо членства України в ЄС та виділення їй макрофінансової допомоги, може ускладнити одноголосне ухвалення рішень на дводенному засіданні.

Керівники країн ЄС обговорюватимуть ключові аспекти, пов'язані із майбутнім України. Поряд з питаннями щодо початку переговорів про членство в ЄС, розглядатиметься виділення Україні макрофінансової допомоги у розмірі 50 мільярдів євро з довгострокового бюджету союзу та визначення обсягу військової підтримки від Європейського фонду миру.

Очікується також схвалення дванадцятого пакета санкцій проти Росії, а також обговорення питань, пов'язаних із замороженими активами центрального банку РФ в ЄС.

Перед самітом Орбан висловив свою думку про макрофінансову допомогу для Києва та залишив незмінну позицію щодо переговорів щодо членства України у ЄС. Заявивши, що кошти для України вже враховані в бюджеті на найближчий період, він висловив переконаність, що в довгостроковій перспективі значні кошти мають виділятися не з бюджету.

Орбан вважає, що обговорення членства України можливе лише тоді, коли вона виконає всі сім умов, поставлених Єврокомісією. За його думкою, не варто починати такі переговори зараз.

Верховний дипломат ЄС Жозеп Боррель закликав до подальшої політичної, військової та економічної підтримки України, яку він визначив як екзистенціальне питання для Євросоюзу. Щодо переговорів про членство, Боррель наголосив, що прогрес України оцінений позитивно Єврокомісією, і Європейська рада підтримає рішення про їх початок.