12 червня
Завантажити ще

Сенат США схвалив рекордні витрати на оборону у 2024 році

Сенат США схвалив рекордні витрати на оборону у 2024 році
Фото: EVELYN HOCKSTEIN

Сенат США прийняв законопроєкт з оборонної політики, який передбачає рекордні витрати у розмірі 886 млрд доларів на рік для військових потреб. Проєкт підтримали як демократи, так і республіканці, обійшовши партійні розбіжності. Президентський проєкт допомоги Україні на суму 61 млрд доларів будє розглядатися окремо, повідомляє Reuters

Законопроєкт налічує майже 3100 сторінок і передбачає збільшення коштів на 3%, порівняно із попереднім роком. NDAA (закон про повноваження національної оборони), який санкціонує всі аспекти оборони, від заробітної плати військовослужбовцям до закупівлі обладнання та заходів допомоги Україні, отримав широку підтримку.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер підкреслив, що NDAA гарантує здатність США встояти проти Росії, протистояти Комуністичній партії Китаю та забезпечити сучасний рівень збройних сил у всьому світі.

Законопроєкт також продовжує ініціативу сприяння безпеці України до 2026 року, але виділяє лише 300 млн доларів на рік, що значно менше, ніж 61 млрд доларів, які пропонує президент Байден для підтримки України в боротьбі з російським вторгненням. Запит на надзвичайні витрати став причиною розбіжностей у Конгресі, де республіканці вимагають посилення імміграційного законодавства в обмін на підтримку допомоги Україні.

США прийняли рішення після того, як РФ затвердила федеральний бюджет на період 2024-26 років, згідно з яким вперше з радянських часів на військові витрати буде направлено третину бюджету. 

Новини по темі: Сенат бюджет Новини США