24 липня
Завантажити ще

ГУР зламало федеральну податкову службу Росії та паралізувала її роботу

ГУР зламало федеральну податкову службу Росії та паралізувала її роботу
Фото: pixabay.com

Кіберспецслужби Головного управління розвідки Міністерства оборони України провели успішну операцію на території Росії, цього разу спрямовану проти податкової системи РФ. Про це повідомила пресслужба ГУР МО України.

- Під час операції розвідникам вдалося проникнути до захищених серверів Федеральної податкової служби (ФПС РФ) і заразити понад 2300 її регіональних серверів по всій Росії, включаючи Крим, - йдеться у повідомленні.

Усі ці сервери отримали шкідливе програмне забезпечення. Також таким чином було атаковано російську ІТ-компанію Office.ed-it.ru, яка займалася фінансовим обслуговуванням Росії. Ці кібератаки призвели до повного знищення конфігураційних файлів, які забезпечували роботу податкової системи РФ. Паралізований зв'язок між центральним офісом у Москві та 2300 регіональними управліннями, а також між ФПС РФ та Office.ed-it.ru.

Наразі вся інфраструктура одного з ключових державних органів Росії та безліч податкових даних за багато років перебувають під контролем військової розвідки України.

Спроби росіян відновити роботу податкової системи марні вже четвертий день. Прогнозується, що параліч у роботі ФПС РФ може тривати не менше місяця, і відновлення повної функціональності податкової системи Росії стає практично неможливим.

12 грудня хакерську атаку зазнав оператор мобільного зв'язку "Київстар", зв'язок досі не відновлено. Незабаром стало відомо, що на "Монобанк" було здійснено DDoS-атаку, проте незабаром її вдалося відбити.

Фото
Фото
12 Грудня 202315:55