Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
25 лютого
Завантажити ще

МЗС про допуск росіян на Олімпіаду: МОК несе відповідальність за заохочення війни

МЗС про допуск росіян на Олімпіаду: МОК несе відповідальність за заохочення війни
Фото: olympics.com

Міністерство закордонних справ України заявляє, що члени Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету, які ухвалили рішення про допуск російських та білоруських громадян до Олімпіади 2024 року, несуть відповідальність за заохочення до продовження збройної агресії РФ проти України. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

- Міністерство закордонних справ України вважає помилковим рішення Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету дозволити російським та білоруським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях у нейтральному статусі. Українська сторона неодноразово доводила до олімпійського комітету та міжнародних партнерів ризики такого рішення.

Білоруські та особливо російські спортсмени досить часто представляють спортивні організації, пов'язані зі збройними силами Російської Федерації. Частина з них перебуває на російській військовій службі, частина з них носить на спортивній формі символи збройної агресії РФ проти України, - зазначили в МЗС.

У міністерстві зазначили, що МОК планує випустити на міжнародні спортивні арени спортсменів, які не лише симпатизують убивствам українських жінок та дітей, а й, ймовірно, беруть безпосередню участь у цих страшних злочинах. Як заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Міжнародний олімпійський комітет фактично дав Росії зелене світло на створення зброї на Олімпіаді. Немає сумнівів у тому, що Кремль використовуватиме кожного російського та білоруського спортсмена як зброю у своїй пропагандистській війні.

- Москва не підніматиме білих нейтральних прапорів на змаганнях, як це представляє МОК, а демонструватиме тріумф здатності уникнути відповідальності за розв'язання найбільшого збройного конфлікту в Європі з часів Другої світової війни. Члени Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету, які ухвалили це рішення, несуть відповідальність за заохочення Росії та Білорусі до продовження збройної агресії проти України., - додали в МЗС.

8 грудня Міжнародний олімпійський комітет допустив до Олімпійських ігор-2024 атлетів із Росії та Білорусі. Вони змагатимуться під нейтральним статусом і лише в особистих стартах команди не будуть допущені. Атлети, які підтримують війну, не допускатимуться до Олімпіади-2024.

Новини по темі: МЗС олімпіади 2024 року