Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

Євродепутати звернулися із жорсткою заявою до Дуди через блокаду кордону

Євродепутати звернулися із жорсткою заявою до Дуди через блокаду кордону
Фото: dpsu.gov.ua

Депутати Європейського парламенту закликали президента ЄП Анджея Дуду і лідерів інститутів ЄС вжити термінових заходів, щоб припинити блокування прикордонних переходів на українсько-польському кордоні. Про це у своїй соцмережі Х (Twitter) повідомив євродепутат Андрюс Кубілюс.

- Члени Європейського парламенту закликають президента Дуду і керівників інститутів ЄС вжити заходів, щоб зупинити блокаду прикордонних переходів, що триває, на кордоні польськими водіями вантажівок. На карту поставлено солідарність ЄС з Україною, яка веде війну за захист наших цінностей., - написав євродепутат.

Парламентарі, зокрема, зазначають, що ця блокада призведе до зниження здатності України до захисту від російської агресії, оскільки військове обладнання та компоненти для його виробництва постачаються через кордон. При цьому дії польських протестувальників ускладнюють доставку гуманітарної допомоги європейськими волонтерами.

Автори звернення зазначають, що дії польських перевізників нагадують іншу блокаду, яку здійснила країна-агресор, закривши вільний доступ до українських портів Чорного моря. Євродепутати засуджують цю ситуацію як цілком неприйнятну, яка є інтересами Кремля і псує репутацію ЄС.

- Як члени Європарламенту, ми не можемо мовчки стояти осторонь, коли одна з найважливіших цінностей ЄС, якою є солідарність з Україною, є порушеною, - наголошують вони.

Автори також вказують на значні економічні втрати для України, завдані блокадою, та зазначають, що польські перевізники мають нести відповідальність за компенсацію Україні цих втрат. У документі йдеться, що рішення про спрощення доступу українських вантажівок до ЄС було ухвалено на рівні Євросоюзу, тому кроки для вирішення проблеми також мають бути ухвалені на рівні ЄС.

Напередодні стало відомо, що на кордоні з Україною з боку Польщі залишається в черзі близько 3300 вантажівок. Польські перевізники продовжують блокувати усі чотири напрямки. Як сказав представник Держприкордонслужби Андрій Демченко, за його словами, ситуація найбільш ускладнена на пунктах пропуску "Ягодин" та "Рава-Руська", де в черзі стоять відповідно 1200 та 850 вантажівок. Певні категорії вантажівок рухаються, зокрема, гуманітарні та інші важливі. Однак не всі мають можливість безперешкодно перетнути кордон.

Новини по темі: Кордон Польща блокада