12 червня
Завантажити ще

Маркарова розповіла, чому Зеленський скасував онлайн-виступ перед сенаторами США

Маркарова розповіла, чому Зеленський скасував онлайн-виступ перед сенаторами США
Фото: president.gov.ua

Закритий онлайн-виступ президента України Володимира Зеленського перед американськими сенаторами скасували, оскільки там обговорювали внутрішні американські проблеми. Про це посол України в США Оксана Маркарова заявила в ефірі телемарафону.

- Нічого катастрофічного насправді не сталося. Ви знаєте, президент виступав перед Конгресом, проводить низку брифінгів. Була запланована ціла низка внутрішніх закритих брифінгів, на яких виступав і секретар Остін (глава Пентагону, - Авт.), і інші представники адміністрації (президента США, - Авт.). Дійсно, була ідея до одного з кількох цих брифінгів, якби було можливо, долучитися. Ми, вся делегація, активно працюємо безпосередньо там. Сьогодні брифінгів було дуже багато, і саме через те, що на них обговорювали не лише питання України, а й внутрішні питання, ми сьогодні не брали участі, - сказала вона.

Маркарова наголосила, що українська делегація провела велику кількість очних брифінгів і продовжить роботу в Конгресі в середу.

Наразі у США перебувають керівник Офісу президента Андрій Єрмак спільно з головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком і міністром оборони Рустемом Умєровим.

5 грудня американське видання The Hill написало з посиланням на лідера демократичної більшості в Сенаті Чака Шумера, що Володимир Зеленський виступить перед американськими сенаторами за день до першого процедурного голосування в Сенаті щодо пакета допомоги США на 2024 рік, який включає понад 61 мільярд доларів для України. Однак згодом він оголосив, що "щось сталося в останню хвилину" і Зеленський скасував виступ, запланований 5 грудня 22:00 за Києвом.