Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

На польсько-українському кордоні на тлі блокади відкриється новий пункт пропуску для вантажівок

На польсько-українському кордоні на тлі блокади відкриється новий пункт пропуску для вантажівок
Фото: REUTERS/Yan Dobronosov/File Photo

Уночі 4 грудня пункт пропуску “Угринів – Долгобичув” відкриється для порожніх вантажівок на виїзд з України. Це перший пункт з переліку для розблокування польсько-українського кордону, повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у своєму фейсбуці.

- З 4 грудня порожні вантажівки, зокрема цистерни, з України можуть починати рух на цей пункт пропуску. Поки він працюватиме в тестовому режимі, реєструватись в чергу на перетин кордону не потрібно. Водночас, підтримувати порядок руху та допомагатимуть водіям за необхідності будуть колеги з Укртрансбезпеки. Пропускна здатність на добу складатиме понад 100  вантажівок, — написав він. 

Раніше пункт пропуску “Угринів – Долгобичув” працював лише для легкового транспорту та автобусів. Про запуск смуги для порожніх вантажівок масою 7,5 тонн та більше домовилися з Міністерством інфраструктури Польщі та Люблінським воєводством за підтримки Єврокомісії (DG MOVE).

- Зараз відкриття “Угриніва” є першим пунктом з переліку заходів, які ми реалізуємо для розблокування кордону, зменшення черг та збільшення пропускної спроможності українсько-польського кордону. Працюємо над тим, щоб якомога швидше зняти блокаду з врахуванням інтересів нашого ринку та держави, — зазначив міністр.

Укртрансбезпека уточнила, що міжнародний пункт пропуску «Угринів – Долгобичув» відкривається для порожніх вантажівок масою 7,5 тонн та вище, які рухаються на виїзд з України 4 грудня о 01:00.

- Реєструватись в чергу на перетин кордону в пункті пропуску «Угринів – Долгобичув» не потрібно. Необхідно скасувати активну єЧергу, якщо Ви раніше записалися на перетин кордону в іншому пункті пропуску, — повідомили в Державній службі з безпеки на транспорті.

З 6 листопада польські перевізники з метою скасування траспортного безвізу між Україною та ЄС блокують рух вантажівок на трьох пунктах пропуску - «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне» та «Ягодин-Дорогуськ». 23 листопада до страйку додали пункт пропуску «Шегині-Медика».