Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Білий дім: Ізраїль погодився пускати гуманітарку до Гази, але у мінімальних кількостях

Білий дім: Ізраїль погодився пускати гуманітарку до Гази, але у мінімальних кількостях
Фото: t.me/segodnyail

Сполучені Штати Америки закликали Єрусалим дозволити вантажівкам з гуманітарною допомогою в'їхати до Гази, незважаючи на відновлення бойових дій між Ізраїлем та ХАМАС. Ізраїль погодився пропустити гуманітарні вантажі, але у певних кількостях. Про це пише Reuters.

За словами координатора Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі, Ізраїль на настійну вимогу США погодився відновити пропуск вантажівок за допомогою жителів Гази. При цьому він зазначив, що постачання, швидше за все, скоротяться – їх буде десятки на день, а не сотні, як це було під час перемир'я між Ізраїлем та ХАМАСом.

- Газа потребує набагато більшої допомоги, але рішення відновити постачання після суворих перевірок виглядає як гарний знак у майбутньому. Вся відповідальність лежить на них, – заявив представник Білого дому.

Перемир'я між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС розпочалося 24 листопада. На той момент сторони конфлікту домовилися про припинення вогню на чотири дні та звільнення заручників. Так, першу групу бойовики відпустили того ж дня. 29 листопада Ізраїль обговорює з ХАМАС продовження режиму припинення вогню ще два дні. Для цього бойовики мають виконати умови Тель-Авіва.

Проте Армія оборони Ізраїлю заявила вранці у п'ятницю, 1 грудня, що ХАМАС порушив угоду про припинення вогню та додатково обстріляв територію країни ракетами. Незважаючи на поновлення бойових дій, переговори з катарськими та єгипетськими посередниками щодо звільнення заручників, які утримуються угрупуванням ХАМАС, все ще продовжуються.