Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Українські водії розпочали голодування через блокування польськими перевізниками кордону

Українські водії розпочали голодування через блокування польськими перевізниками кордону
Фото: Ольга Дейнека/Общественное Львов

Група українських водіїв вантажівок, які чекають на перетин українсько-польського кордону в пункті пропуску "Краківець - Корчова", ухвалила рішення оголосити голодування на знак протесту. Про це повідомляє "Суспільне".

- Ми хотіли взяти участь у мирній акції – переговорах із мітингувальниками. Нас заблокувала поліція. Близько 250 людей з одного боку. Нам не дали дійти до протестувальників. Польська поліція дала добро поїхати трьом чоловікам, волонтеру, наші вимоги вислухали, але їх ніхто не прийняв.. Ми оголошуємо голодування, але зараз ще чекаємо на зустріч із консулом, — розповів водій Олександр Хіміч.

Вимога українських водіїв - збільшення кількості вантажівок, що пропускаються, особливо рефрижераторів та бензовозів, що перевозять паливо і небезпечні речовини. Ці категорії машин вважаються пріоритетними, йдеться у повідомленні.

Хіміч також зазначив, що вони стоять у черзі вже тиждень, і на даний момент у ній перебуває понад 1200 машин.

Водії пред'являють вимогу пропускати 14 вантажівок на годину. Попри спроби провести переговори з польськими мітингувальниками деяких водіїв блокувала місцева поліція.

Близько 200 українських водіїв залишили дорогу, очікуючи на зустріч із консулом. За останніми даними, на трьох пунктах пропуску, що межують із Львівською областю, очікують 1750 вантажівок. У пункті "Краківець" їх 450, у "Шегині" - 500, а в "Рава-Руська" - найбільша черга, 800 машин.

Від початку листопада триває страйк польських перевізників на трьох головних пунктах пропуску на українсько-польському кордоні: "Корчова - Краківець", "Гребенне - Рава-Руська", "Дорогуськ - Ягодин". Вони виступають проти "транспортного безвізу" ЄС для України. Довгі черги фур призводять до редиректування трафіку через словацький та угорський кордони. На знак протесту в Луцьку та Львові перевізники організували мітинги біля польських консульств. Переговори між Україною та Польщею не призвели до компромісу.

Новини по темі: перевізники Польща Кордон