Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

Українська делегація вийшла під час виступу Лаврова в ОБСЄ, він відреагував

Українська делегація вийшла під час виступу Лаврова в ОБСЄ, він відреагував
Фото: t.me/MID_Russia

Українська делегація бойкотувала виступ глави МЗС Росії Сергія Лаврова під час засідання ОБСЄ у столиці Північної Македонії Скоп'є. Про це 30 листопада повідомив кореспондент "Європейської правди".

Українська делегація у повному складі вийшла з зали, коли Лавров почав свій виступ на міністерській зустрічі. Україну підтримали й кілька інших делегацій, перелік яких поки що невідомий. Також видання не уточнило, хто саме входив до української делегації.

Лавров виступав російською і перервався, аби відреагувати на події в залі англійською мовою: "Ви не могли б залишити мене на самоті, будь ласка? Дякую". Після завершення виступу він одразу покинув зал засідань.

Держсекретар США Ентоні Блінкен залишив зустріч ОБСЄ до прибуття туди Лаврова. Не з’явився на засіданні й головний дипломат ЄС Жозеп Боррель. Замість Борреля від імені Євросоюзу на засіданні виступала заступник голови делегації ЄС при ОБСЄ Раса Остарускайте.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба 28 листопада оголосив про відмову від участі в зустрічі ОБСЄ через рішення організаторів запросити Лаврова. До бойкоту приєдналися міністри закордонних справ Польщі, Латвії, Естонії та Литви.

Лавров прибув до Північної Македонії ввечері 29 листопада. Російські ЗМІ повідомили, що літак з російською делегацією летів до Скоп'є через Грецію, а не через Болгарію, яка надала дозвіл раніше. Це відбулося нібито через присутність на літаку прессекретаря МЗС РФ Марії Захарової. Обоє перебувають під санкціями ЄС, проте дозвіл видали лише щодо Лаврова.

Новини по темі: Сергій Лавров ОБСЄ