Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Зеленський – «Мрійник року»: чому видання Politico обрало цю категорію

Зеленський – «Мрійник року»: чому видання Politico обрало цю категорію
Фото: Політика

Американське видання Politico визначило політиків, які найбільше впливатимуть на те, як розгортатимуться події у 2024 році. І воно визнало президента України Володимира Зеленського найвпливовішим діячем у Європі у категорії "Мрійники".

В одному ряду з Черчіллем та Манделою

Цього року Politico зазначило, що своїми промовами Зеленський надихав українців протистояти Росії, умовляв, ганьбив та благав інші нації допомогти їм це зробити.

"Ці риторичні зусилля принесли свої плоди: західні союзники надали фінансову допомогу і все більшу кількість складної зброї - від танків до винищувачів. Керівництво Зеленського було настільки ефективним, що йому вдалося проштовхнути речі, які донедавна були немислимими, висунувши Україну насамперед на членство в ЄС і ближче, ніж хтось вважав за можливе, до військового альянсу НАТО", - пише Politico.

Цікаво, що Володимир Зеленський потрапив до рейтингу, до якого раніше входили такі відомі діячі, як Мартін Лютер Кінг-молодший, Нельсон Мандела та Вінстон Черчілль. Тобто престижне визнання ставить його в один ряд з одними з найвпливовіших постатей в історії, які прославилися своїм далекоглядним лідерством та вражаючими мріями.

«Визнання Зеленського «Мрійником року» наголошує на його значній ролі та прагненнях на тлі серйозних проблем, що стоять перед Україною. Його лідерство перед обличчям негараздів, особливо у контексті конфлікту, що продовжується, стало для багатьох джерелом натхнення. Вплив Зеленського виходить за межі його країни, привертаючи увагу всього світу, поки він прокладає свій шлях через турбулентний політичний ландшафт», - пише Politico.

Як складається рейтинг

Рейтинг влади POLITICO 28 – це щорічний список визначних людей Європи. Список заснований на досвіді та аналізі редакції Politico і дає уявлення про те, хто формуватиме політику наступного року.

Рейтинг ділиться на кілька частин: «Найвпливовіша людина Європи», «Діячі» (ті, хто володіє виконавчою владою), «Мрійники» (ті, хто представляє ідею, що веде до дебатів) і «Руйнівники» (ті, хто поводиться надмірно деструктивним чином у політиці).

«Найвпливовішою людиною» на 2024 рік визнано лідера польської опозиції і, можливо, нового прем'єра Дональда Туска. 2022 року цієї номінації удостоївся саме Володимир Зеленський.

До категорії «Мрійники» нарівні з нашим президентом потрапили і російський опозиціонер Олексій Навальний, президент Чехії Петр Павел, голова Європарламенту Роберта Мацола та ін.

До номінації «Діячі» потрапили такі відомі люди, як прем'єр Італії Джорджія Мелоні, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, президенти Франції та Туреччини Еммануель Макарон і Реджеп Ердоган, французька ультраправа політик Марін ле Пен. І сюди під званням «зелений кардинал Києва» внесли і голову Офісу президента України Андрія Єрмака.

До категорії «Руйнівники» видання віднесло главу каталонських сепаратистів в Іспанії Карлоса Пучдемона, прем'єра Угорщини Віктора Орбана, грузинського олігарха Бідзіну Іванішівлі, голову одного з регіональних відділень ультраправої «Альтернативи для Німеччини» Бйорна Хьоке.

Зеленські третій рік входять у провідні рейтинги політиків Європи та світу

Варто зазначити, що український президент не вперше займає провідні позиції у світових рейтингах.

Так, у 2022 році Володимир Зеленський увійшов до списку найвпливовіших людей світу за версією агентства Bloomberg. Тоді йому в заслугу ставили успішний опір російській агресії і те, що він відмовився покинути країну під час війни.

У грудні 2022 року Європарламент нагородив президента Володимира Зеленського премією ім. Сахарова.

Того ж року журнал Time визнав українського президента «людиною року». Журнал опублікував обкладинку на якій було зображено українського лідера з підписом: "Людина року – Володимир Зеленський та дух України".

Прізвище Зеленського залишилося у рейтингу цього журналу і в 2023 році. Але є нюанс – це не президент України, а його дружина Олена Зеленська потрапила до рейтингу 100 найвпливовіших людей планети у 2023 році. Окрім неї у цій категорії також присутні президент США Джо Байден та канцлер ФРН Олаф Шольц.