Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Зеленський про ситуацію на кордоні з Польщею: Треба дати сусідам небагато часу

Зеленський про ситуацію на кордоні з Польщею: Треба дати сусідам небагато часу
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Український лідер Володимир Зеленський вважає, що ситуація, що виникла на кордоні Польщі та України, сталася "через деякі політичні кроки наших сусідів". Наразі перевізники продовжують страйк, але, на його думку, ця ситуація незабаром вирішиться. Про це він сказав під час спілкування з журналістами на прес-конференції за підсумками Міжнародного саміту Grain from Ukraine.

– На кордоні є складнощі насамперед через деякі політичні кроки наших сусідів. Я вважаю, нам потрібно мати дуже виважену політику. Мати план дій, яким йти. І ми маємо цей план, працює прем'єр-міністр, як на рівні МЗС, так і на рівні міністерства інфраструктури. Це все є. Я впевнений, що ми зможемо це зробити. Я думаю, нам треба дати трохи часу нашим сусідам, все потеплішає, – резюмував Зеленський.

З 6 листопада польські перевізники оголосили про початок страйку, який, за їхніми словами, триватиме до початку січня 2024 року. У результаті, у перші години вони практично заблокували три КПП на кордоні з Україною - "Ягодин-Дорогуськ", "Краковець-Корчева", "Рава-Руська-Хребене", випускаючи та впускаючи вантажний транспорт не більше однієї фури в один бік на годину. Важливо, що ці обмеження не стосуються автобусів, легкових автомобілів та пішоходів.

18 листопада черги на зазначених пунктах пропуску збільшились, тому перевізники "перекинулися" на інші КПП і 23 листопада протестувальники остаточно перекрили пункт пропуску "Медика – Шегіні". З початку блокади на кордоні України та Польщі померли вже двоє перевізників.