Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 лютого
Завантажити ще

В Держдепі заявили, що більше ніж 2400 викрадених в Україні дітей вивезли до Білорусі

В Держдепі заявили, що більше ніж 2400 викрадених в Україні дітей вивезли до Білорусі
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Уряд та спецслужби Білорусі спільно з російською владою фактично причетні до вивезення дітей із тимчасово окупованих територій України, що порушує міжнародне право. Як повідомляє «Укрінформ», про це йдеться в офіційному повідомленні Державного департаменту США.

- Програма Conflict Observatory, що підтримується Державним департаментом США, оприлюднила звіт, у якому детально описується причетність Білорусі до систематичного вивезення Росією дітей з України під час незаконної та неспровокованої війни, - йдеться в повідомленні Держдепа.

Згідно з даними Yale Humanitarian Research Lab, більше 2400 дітей віком від шести до 17 років були переведені до різних об'єктів у Білорусі, де проводилося політичне, культурне перевиховання та військова підготовка на користь Білорусі та Росії. Агенція Reuters своєю чергою повідомляє, що таких центрів 13. 

Держдеп наголошує, що ці операції координуються на високому рівні обох урядів та здійснюються за допомогою сил безпеки обох країн, а також ультранаціоналістичних груп бойовиків. Звіт також вказує на те, що основними "кандидатами" для вивезення стають діти з вразливих соціальних груп, включаючи тих, хто має обмежені можливості, походить із малозабезпечених сімей, а також дітей військових та сиріт.

Державний департамент США заявляє про свою готовність тягнути до відповідальності тих, хто причетний до цих порушень, пов'язаних із війною РФ проти України, і відзначає, що Сполучені Штати будуть продовжувати вживати заходів у цьому напрямку.