25 травня
Завантажити ще

Державна прикордонна служба повідомляє про інформаційні атаки на волонтерів

Державна прикордонна служба повідомляє про інформаційні атаки на волонтерів
Фото: dpsu.gov.ua

Державна прикордонна служба звернула увагу на те, що деякі телеканали оприлюднили матеріали про діяльність благодійного фонду MK Foundation, спотворивши реальні факти. Про це йдеться в повідомленні ДПСУ.

Так, телеканал з Луцька показав сюжет про призначені на військові потреби 135 гуманітарних автомобілів, які нібито застрягли на території одного приватного підприємства на Волині, хоча фонд публічно заявив про відправку авто на фронт.

ДПСУ спростовує цю інформацію, підкресливши, що за час повномасштабного вторгнення неодноразово отримували від MK Foundation допомогу. Так підрозділам прикордонної служби було передано понад 100 одиниць техніки, зокрема мікроавтобуси Volkswagen Transporter, а також інші транспортні засоби. І саме кадри передачі прикордонникам цих автомобілів й було показано в сюжеті.

За словами пресслужби ДПСУ, вся отримана техніка вже стоїть на обліку та захищає кордони нашої держави. Але, оскільки в сюжеті йдеться і про місце передачі автотранспортних засобів, і про їх місцезнаходження, то, як підкреслюють у ДПСУ, своїми діями телеканал наражає на небезпеку і представників фонду, і військових. 

ТИМ ЧАСОМ

В самому благодійному фонді відмічають, що з початку листопада на них триває цілеспрямована інформаційна атака з боку російських та проросійських ресурсів у вигляді неправдиво поданих сюжетів, а також про постійні DDoS-атаки на сайт MK Foundation і спроби зламати е-мейли представників фонду. Про це сказано у повідомленні фонду, на який посилається РБК-Україна

ДЛЯ ДОВІДКИ

В МК Foundation прозвітували за свою роботу за жовтень та листопад. В жовтні коштом фонду парк ЗСУ поповнили 128 автівок. Станом на 9 листопада було придбано 970 автівок, 30 автомобілів медичного призначення, 5 пожарних машин і 5 одиниць спецтехніки, 11 човнів та двигунів для них, 70 безпілотних комплексів, 215 генераторів та багато іншого.

Допомогу від благодійного фонду, як стверджують в МК Foundation, вже отримали 3-я окрема штурмова бригада «Азов», 3-й прикордонний загін ім. Героя України полковника Євгенія Пікуса, бригада "Гвардії наступу", "Буревій", "Вовки да Вінчі" та інші. У фоні підкреслюють, вся техніка збиралась згідно запитів військовослужбовців та військових адміністрацій.