18 травня
Завантажити ще

Дизель для ЗСУ маркуватимуть червоним кольором, бензин — зеленим

Дизель для ЗСУ маркуватимуть червоним кольором, бензин — зеленим
Фото: armyinform.com.ua

Дизельне пальне для ЗСУ маркуватимуть червоним кольором, а бензин — зеленим. Про це повідомило Міністерство оборони України.

- Міноборони зобов’яже постачальників маркувати пальне для ЗСУ червоним кольором. В дизельне пальне буде додано фарбник яскраво червоного кольору… Для бензину також буде впроваджено свій барвник – зеленого кольору, — розповіли у фейсбуці відомства. 

У Міноборони пояснили, що маркування дає можливість ідентифікувати та відстежувати пальне, яке закупили для потреб ЗСУ, зменшує можливість його незаконного продажу. Крім того, визначений колір унеможливить зловживання на місцях щодо змішувань пального. 

- Якість пального для військової техніки має надважливе значення. Промарковане пальне буде неможливо розбавити, щоб колір повністю зник. Навіть якщо його розбавити дуже сильно, дизельне пальне буде менш червоного або рожевого кольору, — заявили в міністерстві.

Постачання маркованого пального Міноборони планує налагодити наступного тижня. У Збройні Сили України марковане дизпаливо потрапить наприкінці листопада. В результаті нововведення ціна на дизель та бензин не зміниться, запевнили в Міністерстві оборони України.

У вересні Україна вперше завантажила на АЕС американське ядерне паливо замість російського. Паливо завантажили до радянського реактора ВВЕР-440 блоку на Рівненській АЕС.