Мовний омбудсмен Тарас Кремінь напередодні Дня української писемності та мови, який відзначається 27 жовтня, в інтерв'ю "Укрінформ" розповів, як Офіс Уповноваженого із захисту державної мови сприяє, щоб і в сфері обслуговування, і на телебаченні, і в освіті була гарантована українська мова. Зокрема, він вважає, що на перервах у школі учні теж зобов'язані говорити українською, бо це частина освітнього процесу.
- Українським законодавством визначено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Ми зверталися до Міністерства освіти і науки України за додатковим роз’ясненням, що є освітнім процесом, адже чимало порушень мовного закону саме поза уроками. Позиція така: освітній процес – це всі види діяльності, які відбуваються на території закладу освіти. Тобто це і класна робота, і виховна робота, і спілкування здобувачів освіти та педагогічних представників у класах, учительських, їдальнях, коридорах, спортивних залах, на стадіоні, на території школи. Перерва – це теж освітній процес, і там має бути державна мова, - сказав Тарас Кремінь.
За словами Кременя, порушення у дошкіллі тягнуть за собою значно більше потенційних порушень. І вони можуть продовжуватися вже у школі. Згодом це перенесеться на університетський рівень.