22 травня
Завантажити ще

Зеленський схвалив розширення компенсації за зруйноване майно

Зеленський схвалив розширення компенсації за зруйноване майно
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про розширення компенсацій за пошкоджене чи зруйноване внаслідок російської агресії майно. На виплати зможуть претендувати ті українці, хто вже відновив своє житло власним коштом. Про це свідчить картка закону на сайті Ради. 

- Президент підписав законопроєкт № 10063 про розширення форми компенсації для українців, чиє житло було пошкоджено чи зруйновано внаслідок російської агресії. Зокрема, тепер громадяни, які зробили ремонт пошкодженого житла власним коштом, зможуть претендувати на виплату за програмою "єВідновлення", - уточнив нардеп Ярослав Железняк.

5 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому закон № 10063, який підтримали 310 народних обранців. За словами голови партії "Слуга народу" Олени Шуляк, основна зміна в законі, яким регулюється порядок виплати компенсацій громадянам, чиє житло було пошкоджено чи зруйновано внаслідок російської агресії, це розширення форм компенсації. Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував, що, ймовірно, такі виплати почнуться з початку 2024 року.

Програма "єВідновлення", в рамках якої українцям виплачують кошти за пошкоджене та зруйноване житло, стартувала у травні. На першому етапі гроші виплачували тим громадянам, які потребували косметичного ремонту житла.