20 червня
Завантажити ще

Україна вперше використала заарештовані кошти банків РФ для виплати компенсацій

Україна вперше використала заарештовані кошти банків РФ для виплати компенсацій
Фото: facebook.com/el.shuliak

Українська влада вперше використала заарештовані кошти російських банків, які працювали в Україні. Їх частково направили на виплати компенсацій громадянам за зруйноване чи пошкоджене внаслідок бойових дій житло. Про це розповіла голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк у коментарі "Укрінформу".

- Станом на сьогодні для виплати компенсацій ми використали лише заарештовані кошти російських банків, які працювали на території України. Найбільша сума була від дочки російського "Сбербанка", яка працювала в Україні, - сказала Шуляк.

Вона також висловила сподівання, що російські активи, заарештовані в інших країнах світу, передаватимуться Україні. Ці кошти, на її думку, мають бути спрямовані на компенсацію українцям, які постраждали від російської агресії.

Загалом на житлові компенсації українцям, чиї будинки постраждали від обстрілу, було направлено 4,4 мільярда гривень.

До цього Україна не використовувала російські кошти. Першою на такий крок зважилася Бельгія, яка почала використовувати заморожені активи РФ на підтримку України. Прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо розповів, що Бельгія створила спеціальний фонд обсягом 1,7 млрд євро для підтримки України, джерело якого – оподаткування заморожених у країні "мільярдних" російських активів. Фонд буде використано, зокрема, на придбання військової техніки, гуманітарну підтримку, Європейський фонд миру, макрофінансову допомогу.