Завантажити ще

Переговори про вступ України до ЄС розпочнуться у першій половині 2024 року

Переговори про вступ України до ЄС розпочнуться у першій половині 2024 року

В Офісі президента України очікують, що переговори про вступ України до Євросоюзу розпочнуться у першій половині 2024 року – під час головування Бельгії у Раді ЄС. Про це повідомив заступник керівника ОП Ігор Жовква за наслідками робочого візиту президента України до Бельгії.

- Сьогодні Україні вдалося досягти конкретних результатів у Бельгії. Бельгія стала четвертою країною-партнером України щодо коаліції сучасних винищувачів. Після Нідерландів, Данії та Норвегії країна також оголосила про готовність надати нашій державі бойові літаки, - зазначив він.

Крім того, в ОП нагадали, що Бельгія готова робити і вже робить значний внесок у підготовку інженерно-технічного персоналу для обслуговування винищувачів F-16 на території України, а також надасть свої літаки для тренувальної місії в Данії.

У той же час Бельгія відіграє провідну роль у практичному втіленні рішення про введення дієвих санкцій проти російських діамантів у 12-му санкційному пакеті ЄС. Зокрема, країна готова запровадити таку процедуру сертифікації, яка не дозволила б діамантам походженням з РФ потрапляти на світові ринки в обхід санкцій.

Також сьогодні у Бельгії лідери держав обговорили можливість використання російських активів, які перебувають у бельгійській юрисдикції (а це близько 1,7 мільярда євро), на потреби відновлення України вже з 1 січня 2024 року.

- Саме під час головування Бельгії у Раді ЄС (перше півріччя 2024 року) розпочнеться фактичний початок переговорів щодо членства України в ЄС. І тут головування Бельгії не обмежиться лише символізмом - наш партнер підтримуватиме Україну з "інституційного серця" ЄС, - зазначив Жовква.

Під час свого візиту до Бельгії президент України Володимир Зеленський зустрівся із прем'єр-міністром країни Александером Де Кроо. Зеленський назвав зустріч із прем'єром Бельгії "плідною" і зазначив, що вона має "дуже гарний результат". Зокрема, лідери країн обговорили оборонну взаємодію, санкції проти Росії, вступ України до НАТО та ЄС, а також відновлення України.

Новини по темі: Євросоюз