Завантажити ще

В Ізраїлі ввели надзвичайний стан - понад 150 загиблих, тисяча поранених

В Ізраїлі ввели надзвичайний стан - понад 150 загиблих, тисяча поранених
Фото: REUTERS/Itai Ron

Міністр національної безпеки Ізраїлю Ітамар Бен-Гвір оголосив про запровадження надзвичайного стану на всій території країни після ракетної атаки ХАМАС. Ізраїльський прем'єрміністр Біньямін Нетаньягу сказав, що країна знаходиться у стані війни.

- Громадяни Ізраїлю, ми в стані війни. І ми переможемо. Ворог заплатить таку ціну, якої він ніколи не знав. Я доручив насамперед очистити від терористів громади, в які вони проникли, і ця робота триває. Я віддав наказ про широкомасштабний призов резервів, щоб відповісти такою війною, якої ворог ніколи не бачив. Ми ведемо війну, і ми вийдемо з неї переможцями, — заявив Нетаньягу.

За словами правоохоронців, в Ізраїлі через масштабну атаку ХАМАС загинули щонайменше 150 громадян. Ще понад  1000 людей отримали поранення. Відомо також, що бойовики захопили чимало полонених на півдні країни, їхня кількість зараз уточнюється. При цьому в інтернеті з'явилися моторошні кадри трансляції, яку ведуть бойовики, знущаючись з захоплених людей.

Фото
Фото
07 Жовтня 202314:24

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявляє, що бойовики випустили близько 2200 ракет із Ізраїлю. У відповідь ЦАХАЛ розпочав операцію "Залізні мечі". До Сектору Газа відправили додаткові сили, а десятки винищувачів завдали ударів по об'єктах ХАМАС у Секторі Газа. Відомо про численні руйнування.

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС масовано ударили ракетами по півдню та центру Ізраїлю. Було випущено тисячі ракет і снарядів. ХАМАС проник у не менше семи населених пунктів на півдні Ізраїлю. У свою чергу, армія оборони Ізраїлю оголосила про початок "контртерористичної операції" під назвою "Залізні Мечі" в Секторі Газа. Десятки винищувачів атакують об'єкти ХАМАСу.

Довідка Коротко про

ХАМАС (Ісламський рух опору) – політична партія та палестинський ісламістський рух. У більшості європейських країн, а також в США та Канаді ХАМАС визнано терористичною організацією. ХАМАС підтримують Росія, Сирія та Іран.

З 2007 року угруповання де-факто контролює сектор Гази, звідки веде атаки по Ізраїлю. Сектор Гази - це територія, виділена ООН для арабської держави Палестини. Займає площу 363 кв. км. 

ХАМАС не визнає права на існування Ізраїлю і прагне створити Палестинську державу на території, яка їй належала до утворення Ізраїля у 1948 році.