23 травня
Завантажити ще

Міндовкілля України розробило законопроєкт про заборону джипінгу

Міндовкілля України розробило законопроєкт про заборону джипінгу
Фото: mepr.gov.ua

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало законопроєкт про заборону джипінгу у заповідних зонах. Про це 6 жовтня повідомило Міндовкілля. Відомство запропонувало ввести адміністративну відповідальність за джипінг у заповідних зонах.

- Пересування на джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах, багі завдає значної шкоди довкіллю. Для припинення знищення довкілля у такий спосіб Міндовкілля розробило законопроєкт, який вносить зміни до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Кодексу України про адміністративні правопорушення, — йдеться на сайті Міністерства захисту довкілля.

Законопроєкт вводить заборону на проїзд автомобілів по територіях об’єктів природно-заповідного фонду. Заборона не стосуватиметься доріг загального користування, вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, а також автомобільних доріг на приватних територіях.

- Це допоможе захистити біорізноманіття від знищення та хімічних забруднень, шумів і вібрацій, які спричиняють автомобілі, — пояснили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Законопроєкт підтримали громадські організації, додали в Міндовкілля. Це "WWF-Україна", «Жива планета», Українська природоохоронна група, Українське товариство охорони птахів, «Екологія-Право-Людина», «Чисто.де», Київський еколого-культурний центр та інші. 

Восени 2022 року петиція про заборону джипінгу у Карпатах та заповідниках України набрала на сайті президента 25256 голосів з 25000 необхідних. Тоді ж у соцмережах блогерів Микиту Добриніна і Дашу Квіткову захейтили через джипінг у Карпатах. Блогери, які на той час були подружжям, зізналися, що не знали про шкоду природі від джипінгу.