У Нагірний Карабах прибула перша за 30 років місія ООН. Про це 1 жовтня повідомило азербайджанське інформаційне агентство APA.
- Мета місії – ознайомлення із ситуацією на місцях та визначення гуманітарних потреб мешканців. До складу місії входять представники різних агентств ООН, – розповів кореспондент «Агентства Азері-Прес».
У Європейському офісі ВООЗ повідомили в неділю, що організація посилює підтримку МОЗ Вірменії, оскільки менш ніж за тиждень у країну прибило понад 100 тисяч осіб – майже все передбачуване населення Нагірного Карабаху. Потік переселенців викликав гуманітарну кризу з гострими потребами у галузі охорони здоров'я. У Вірменії вже кілька днів працює спеціальний посланець директора Європейського регіонального бюро ВООЗ Робб Батлер.
29 вересня спікер генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррик сказав журналістам, що місія ООН приїде до Нагірного Карабаху цими вихідними вперше за 30 років. За його словами, візит дозволить ознайомитись із поточною гуманітарною діяльністю Азербайджану в регіоні.
20 вересня Нагірний Карабах опинився під контролем Азербайджану після одноденної військової операції, яку Баку назвав "антитерористичними заходами локального характеру". 28 вересня п'ятий президент невизнаної республіки в Нагірному Карабаху Самвел Шахраманян підписав указ про припинення її існування до 2024 року.
BMT-nin missiyası Qarabağa gəlib
APA-nın Qarabağ müxbiri xəbər verir ki, missiyanın üzvləri bu gün səhər saatlarında Ağdamdan keçərək, Əsgəran-Xankəndi istiqamətində #QARABAĞ #AZƏRBAYCAN #Xankəndi #bmt pic.twitter.com/o0RTm354f4