24 травня
Завантажити ще

Німеччина схвалила створення спільного підприємства з виробництва зброї в Україні

Німеччина схвалила створення спільного підприємства з виробництва зброї в Україні
Фото: INTS KALNINS/REUTERS

Федеральне антимонопольне відомство Німеччини надало дозвіл на створення спільного підприємства в Україні для німецького заводу зброї Rheinmetall і концерну "Українська оборонна промисловість" (колишній Укроборонпром). Як повідомляє пресслужба  Rheinmetall, це стосується збірки, виробництва та розробки військової техніки, а також технічного обслуговування та ремонту.

На початковому етапі це підприємство буде працювати виключно в Україні, зосереджуючись на технічному обслуговуванні та ремонті переданої Україні техніки від Rheinmetall. Воно буде базуватись у Києві.

У майбутньому партнери планують спільно виробляти продукцію Rheinmetall в Україні. Ця співпраця може також включати розробку військових систем для подальшого експорту з України. 

Про плани створити танковий завод Rheinmetall в Україні, який міг би виробляти до 400 танків щороку, заговорили ще навесні 2023 року. Також обговорювалось виробництво боєприпасів та систем протиповітряної оборони.  У травні було створено спільне підприємство,  де німецькому концерну належить 51%.

Директор Rheinmetall також заявив, що концерн не буде чекати завершення війни, щоб відкрити збройовий завод в Україні, і планує розпочати його роботу не пізніше середини осені 2023 року.