24 вересня
Завантажити ще

Україна запропонувала ЄС компроміс щодо імпорту агропродукції

Україна запропонувала ЄС компроміс щодо імпорту агропродукції
Фото: kmu.gov.ua

Уряд запропонував Євросоюзу та країнам-сусідам Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині компромісний сценарій щодо імпорту української агропродукції. Він передбачає отримання верифікації українського Міністерства економіки щодо товарів, які експортуються до п'яти держав-сусідів. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль написав у Телеграмі.

- Ми вже представили Європейській комісії план дій щодо контролю за експортом 4 груп агротоварів з України. Такий контроль допоможе запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах - членах ЄС. Зокрема, плануємо ухвалити постанову, яка передбачає, що товари, які йдуть в режимі експорту до п'яти держав-сусідів, будуть отримувати верифікацію та погодження від українського Міністерства економіки, - написав прем'єр у Telegram.

У разі відмови уряд ухвалить рішення про заборону імпорту з цих країн. Шмигаль зазначив, що Україна вже подала формальний запит до Польщі, Угорщини та Словаччини про порушення норм Світової організації торгівлі. 

15 вересня Єврокомісія вирішила скасувати заборону на імпорт українського зерна у Польщі, Угорщині, Словаччині, Болгарії та Румунії. Після такого рішення Польща, Угорщина та Словаччина продовжили обмеження в односторонньому порядку. Це пов'язано з тим, що імпорт українського зерна у перерахованих вище країнах сильно впливав на ціни на внутрішньому ринку. 

Новини по темі: зерно Денис Шмигаль