14 червня
Завантажити ще

Суд заарештував нардепа Нестора Шуфрича у справі про державну зраду

Суд заарештував нардепа Нестора Шуфрича у справі про державну зраду
Фото: https://t.me/svidok_telegram

Печерський районний суд Києва у п'ятницю, 15 вересня, обрав запобіжний захід народному депутату Нестору Шуфричу у вигляді арешту. Його звинувачують у державній зраді. Тепер Шуфрич перебуватиме у СІЗО щонайменше два місяці. Про це повідомляє РБК-Україна.

Згідно з рішенням суду, обраний народному депутату запобіжний захід не передбачає альтернативи у вигляді застави. Шуфрича взяли під варту прямо у залі суду.

Вранці 15 вересня стало відомо, що до нардепа Шуфрича прийшла з обшуками Служба безпеки України. Правоохоронці виявили будинки у нардепа георгіївські стрічки, медалі, ордени, а також колекцію російських кителів та радянських документів. Також у будинку політика було знайдено документ зі схемою "автономії" для Донецької та Луганської областей, датований 2014 роком.

Шуфричу вручили підозру у державній зраді. За даними слідства, народний депутат виконував завдання одного з колишніх заступників секретаря РНБО, який у 2014 році виїхав до Москви та був завербований ФСБ РФ. Підозрюваний систематично у своїх виступах та інтерв'ю публічно розповсюджував наративи держави-агресора, проводячи підривну діяльність проти України. Він поширював інформацію, яка применшує авторитет та засуджує українську владу. Також нардеп дискредитував діяльність керівників розвідувальних та правоохоронних органів.