Завантажити ще

Українські пілоти пройшли ознайомчі навчання на шведських винищувачах Gripen

Українські пілоти пройшли ознайомчі навчання на шведських винищувачах Gripen
Фото: facebook.com/SAAB

Українські пілоти завершили ознайомчу підготовку на шведських винищувачах Gripen. Про це 14 вересня йдеться у заяві міністра оборони Швеції Пола Йонсона, яку наводить державна шведська радіомовна корпорація Sveriges Radio.

- Ознайомча підготовка завершена, і, згідно з доповіддю, яку я отримав від Збройних сил, підготовка пройшла добре, – зазначив міністр оборони Швеції.

Ознайомчі навчання включають випробувальні польоти на літаках і тренажерах, а також брифінги для наземного персоналу. За словами Йонсона, досвід, отриманий під час такої підготовки, стане основою для визначення того, чи є умови для відправки літаків Gripen до України.

25 травня міністр оборони Швеції Пол Йонсон анонсував навчання українських льотчиків на шведських винищувачах JAS 39 Gripen. 19 серпня президент Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками переговорів зі шведським прем’єром Ульфом Крістерссоном заявив, що українські льотчики почали ознайомчі навчання на винищувачах JAS 39 Gripen.

21 серпня прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон сказав, що планів передачі винищувачів Gripen Україні поки що немає. Він зазначив, що літаків небагато, а Швеція – географічно велика країна, яка ще не в НАТО.

20 серпня Нідерланди та Данія оголосили про рішення передати Україні американські винищувачі F-16 за умови завершення навчання українських пілотів та підготовки інфраструктури. Українські льотчики навчаються на F-16 у Данії.