Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Україна готується до зимових атак РФ на енергосистему, покладаючись на Gepard та M2 Browning

Україна готується до зимових атак РФ на енергосистему, покладаючись на Gepard та M2 Browning
Фото: Bundeswehr/Marcus Rott

Україна готується до можливих атак Росії взимку. Країна розраховує на німецькі системи протиповітряної оборони Gepard та американські кулемети M2 Browning, пише Reuters.

– Екіпажі українських систем ППО сподіваються на нове й краще озброєння, яке має допомогти втримати країну від скочування у темряву протягом другої зими російських ударів дронами й ракетами, - наголошується у матеріалі.

Минулої зими було пошкоджено половину української енергетичної інфраструктури. Цього року загроза залишається актуальною, наголосив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скибицький. Він наголосив, що Росія може почати використовувати більше "шахедів" разом із ракетами для введення української протиповітряної оборони в оману. Ці атаки на енергетичну інфраструктуру можуть статися наприкінці вересня або на початку жовтня.

Семюель Бендетт з Центру нової американської безпеки вважає, що Україна готова до атак дронами, але зростання їх кількості може стати проблемою. Він відзначає, що Росія може запускати більше безпілотників, але все ще не досягла масового виробництва тисяч таких БПЛА.

За словами генерала Сергія Наєва, німецькі Gepard мають радар із зондуванням радіусом 12 кілометрів, але цього недостатньо для захисту всієї країни, тому вони використовують американські кулемети M2 Browning для заповнення прогалин.

Наєв стверджує, що ворог не відмовився від свого плану атакувати важливі об'єкти та завдати шкоди Україні та її економіці. Минулої зими у нас було менше систем протиповітряної оборони, зараз їх більше, що робить захист ефективнішим.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що минулого місяця Росія запустила майже 2000 "шахедів". За оцінками аналітиків, БПЛА обійшлися близько в 20 000 доларів за кожен, тоді як ракети системи протиповітряної оборони коштують набагато дорожче. Наєв зазначив, що один постріл із системи Gepard обходиться менше 1000 доларів, що робить їх більш вигідними з економічної точки зору.