Завантажити ще

Для удару по Чернігову Росія використала ракету “Іскандер-М”, налаштовану на вибух у повітрі

Для удару по Чернігову Росія використала ракету “Іскандер-М”, налаштовану на вибух у повітрі
Фото: t.me/mvs_ukraine

Росія використала ракету “Іскандер-М” для удару по центру Чернігова. Про це повідомив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов.

- Ракета була налаштована таким чином, що вона підірвалася в повітрі. Такий вид налаштувань робиться для того, щоб збільшити максимальне ураження живої сили на відкритій місцевості. Драмтеатр, безумовно, також отримав пошкодження, але є припущення, що основна сила вибуху була спрямована на оточуючих людей, — сказав він в ефірі національного телемарафону.

Бєлоусов зазначив, що Офіс генпрокурора, безумовно, вивчає всі обставини, пов'язані з організацією виставки дронів, яка проходила у Чернігові під час ракетного удару. Розслідування встановлює осіб з числа командного складу ЗС РФ, які приймали рішення про нанесення удару, а також конкретну військову частину, яка запускала ракету. Відпрацьовується версія щодо наведення удару ворожими агентами на території України.

Очільник Чернігівської обласної військової адміністрації Вʼячеслав Чаус розповів в ефірі телемарафону, що виставка не передбачала залучення глядачів. Організатори звернулися з листом про закриту зустріч представників бізнесу і волонтерів, і попросили ОВА забезпечити охорону громадського порядку та медичне чергування.

За його словами, після повітряної тривоги організатори і учасники спустилися в укриття, тому серед них дуже мало постраждалих. Більшість постраждалих — люди, які заходилися і проходили поруч, проїжджали у транспорті.

У суботу, 19 серпня, близько 11:30 Росія вдарила балістичною ракетою по центру Чернігова. Загинули сім людей, постраждали 129. Ракета поцілила майже впритул до драмтеатру на головній площі міста. У цей час у будівлі проходила виставка дронів «Люті пташки». Ініціаторка заходу, ветеранка Марія Берлінська заявила, що подію анонсували у відкритому доступі, але конкретне місце повідомили лише зареєстрованим і перевіреним учасникам за лічені години до заходу.