Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
5 травня
Завантажити ще

З Куп'янського району за три дні обов'язкової евакуації погодилися виїхати 204 людини

З Куп'янського району за три дні обов'язкової евакуації погодилися виїхати 204 людини
Фото: Координаційний гуманітарний центр

З Куп’янського району з початку оголошення обовʼязкової евакуації вивезли понад 200 людей. Про це 13 серпня повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов.

- Протягом доби із Куп’янського району евакуювали 111 людей, з них - 36 дітей та 4 особи з інвалідністю. Загалом із 9 серпня убезпечили 204 людини, з них 71 дитину, — написав голова адміністрації у своєму телеграм-каналі.

За словами Синєгубова, евакуйовані отримують безоплатне проживання, гуманітарну допомогу, медичну підтримку, допомогу в оформленні довідок ВПО та відповідної грошової допомоги від держави та міжнародних організацій.

Він подякував волонтерам Єдиного координаційного гуманітарного центру, місцевій владі, службовцям поліції, ДСНС та всім причетним до евакуації.

Розпорядження про обов’язкову евакуацію з 37 населених пунктів Куп'янського району 9 серпня підписала Куп'янська районна військова адміністрація. 11 серпня начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін розповів в ефірі Радіо Свобода, що найчастіше від евакуації відмовляються пенсіонери, але, є і сімʼї з дітьми.

Алгоритм обов’язкової евакуації передбачає, що якщо людина відмовляється від неї, то вона повинна написати офіційну заяву про те, «що вона бере на себе всю відповідальність за те, що вона залишається на тій території, де ведуться активні бойові дії або дуже небезпечно». 

Евакуйованих везуть до Харкова, у людей є вибір — залишатися в обласному центрі, чи їхати в більш безпечні регіони України.

Куп’янськ і більша частина району, які перебували під окупацією з лютого 2022-го, були звільнені у вересні минулого року. Після початку контрнаступу ЗСУ влітку 2023 року Росія почала наступати на Куп’янському напрямку, де лінія фронту тривалий час майже не змінювалася.