Завантажити ще

Рада має намір дозволити розлучатися під час вагітності або першого року життя дитини

Рада має намір дозволити розлучатися під час вагітності або першого року життя дитини
Фото: t.me/s/verkhovnaradaukrainy

Верховна Рада 10 серпня підтримала у першому читанні законопроект № 5492, який дозволяє розлучатися під час вагітності та протягом першого року життя дитини. Рада прийняла за основу відповідні зміни до Сімейного кодексу. Про це повідомила співавтор законопроекту, народний депутат Інна Совсун.

Цей законопроект підтримали у першому читанні 232 народних депутати, тепер він має пройти друге читання. Співавтор проекту вважає, що стаття, яка забороняє розірвати шлюб під час вагітності або після народження дитини, змушує бути у відносинах. У пояснювальній записці до документа йдеться, що метою законопроекту є усунути перешкоди для реалізації права на шлюб та права на його розірвання. Крім того, законопроект націлений на захист людей, які зазнають домашнього насильства.

Наразі відповідно до частини 2 статті 110 Сімейного кодексу в Україні неможливо розірвати шлюб під час вагітності дружини та протягом першого року після народження дитини. При цьому розірвати шлюб дозволено в особливих випадках - коли батьком зачатої дитини визнано іншу людину, батьківство щодо дитини визнано іншою особою, або якщо один з подружжя вчинив протиправну поведінку, що містить ознаки кримінального злочину, щодо іншого чоловіка або дитини.