19 червня
Завантажити ще

Влада Черкаської області знову закликала хасидів не їхати в Умань на Рош га-Шана

Влада Черкаської області знову закликала хасидів не їхати в Умань на Рош га-Шана
Фото: УНІАН

Влада Черкаської області закликала паломників-хасидів не їхати до Умані на свято Рош га-Шана через постійні обстріли з боку Росії. Це питання обговорили на засіданні спецкомісії за участі заступника посла Ізраїлю в Україні Лірон Фінкельштейн.

- Ми рекомендуємо паломникам максимально утриматися від відвідин Умані, враховуючи війну, регулярні масовані обстріли нашої країни та можливі провокації з боку Росії. Водночас розуміємо, що частина вірян, як і торік, усе ж наважаться приїхати. Тому спільно з міською владою, сектором безпеки й оборони, усіма профільними службами вже працюємо превентивно, - сказано у заяві ОВА.

У 2022 році попри повномасштабне вторгнення Умань відвідали 23 тисячі хасидів. До епідемії коронавірусу та війни на могилу цадика Нахмана. приїжджали 30-40 тисяч паломників.

Цього року Рош га-Шана (єврейський Новий рік) святкуватиметься з 15 по 17 вересня. Представником хасидської громади Хаїм Хазін в інтерв'ю KP.UA розповів, що хасиди готові дотримуватися комендантської години, прислухатись до вимог поліції і місцевої влади і сплачувати туристичний збір.

Новини по темі: Хасиди Умань