19 червня
Завантажити ще

Митрополита Павла звільнили з-під арешту – за нього внесли заставу парафіяни

Митрополита Павла звільнили з-під арешту – за нього внесли заставу парафіяни
Фото: Суспильне

Митрополита Української православної церкви Московського патріархату Павла 7 серпня було звільнено з-під варти. За нього внесли заставу. Про це повідомляє адвокат Микита Чекман у Telegram.

- Сьогодні, 07.08.2023 року, намісника Києво-Печерської лаври нарешті звільнено з-під варти, - написав Чекман. - ...Солом'янським районним судом міста Києва було змінено запобіжний захід митрополиту Павлу з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою із обранням застави у розмірі 33 300 000 грн – непідйомної на перший погляд суми. На сайті Української православної церкви було оприлюднено реквізити, за якими кожен міг приєднатися та сплатити заставу за митрополита Павла, прискоривши звільнення зі слідчого ізолятора. Сьогоднішня подія – це загальна заслуга парафіян Української православної церкви, які довели, що немає нічого неможливого. Заставу внесли близько 1000 осіб, – нагадав він.

У квітні митрополита Павла повідомили про підозру в виправданні міжрелігійної ворожнечі та виправданні збройної агресії РФ. Пізніше суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Також митрополита Павла зобов'язали носити електронний браслет. У липні екснаміснику Лаври вручили нову підозру, оскільки він, ймовірно, заперечував існування України як суверенної держави та назвав агресію РФ проти нашої країни "цивільним конфліктом". У зв'язку з цим запобіжний захід змінили - його помістили під варту з можливістю внесення застави.