Сполучені Штати на початку наступного тижня можуть анонсувати новий пакет військової допомоги Україні. За інформацією американського видання Politico, Міністерство оборони Сполучених Штатів очікує, що про наступний транш у Вашингтоні оголосять на початку наступного тижня.
Допомога містить додаткові боєприпаси для систем Patriot та NASAMS та комплексів HIMARS, зенітні комплекси Stinger, протитанкові комплекси Javelin, 32 бронетранспортери Stryker, 155-мм та 105-мм артилерійські снаряди, а також 120-мм та 60-мм.
Крім того, в пакеті американської військової допомоги - ракети TOW, безпілотні авіаційні комплекси Hornet, авіаційні ракети Hydra-70, "тактичні аеронавігаційні системи", підривні боєприпаси для подолання перешкод, понад 28 мільйонів патронів до стрілецької зброї та гранат, прилади нічного бачення, а також запчастини та навчальні боєприпаси.
А видання Financial Times повідомляє, що Болгарія та Південна Корея уклали угоду зі США про постачання Україні 155-мм боєприпасів. Також тривають переговори з Японією.
Зазначається, що США прагнуть збільшити постачання вкрай важливих для України 155-мм боєприпасів, які використовуються у гаубицях вздовж усієї лінії фронту. Очікуються поставки від міжнародних союзників у короткостроковій перспективі. Також Вашингтон розраховує протягом наступних двох років збільшити власне виробництво. Американські чиновники розповіли, що Україна використовує за день до 8 тисяч артилерійських снарядів.
При цьому Financial Times додає, що армія США будує більше виробничих ліній із виробництва снарядів. Зокрема, переобладнує підприємство в Онтаріо (Канада) та будує нову збірну лінію у Техасі. Джерела у військових колах зазначають, що США можуть створити нові об'єкти в Арканзасі, Айові та Канзасі, де будуть завантажувати, збирати та пакувати 155-мм снаряди.
За даними армії США, Вашингтон має на меті виробляти до 90 тисяч боєприпасів на місяць до 2025 фінансового року, порівняно з 24 тисячами зараз і 14 тисячами на місяць до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Нідерланди, Бельгія та Люксембург поставлять Україні бронемашини M113. Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен пояснила, що ця броньована гусенична машина також допомагає безпечно перевозити солдатів. "Так ми підтримуємо піхоту на землі", - додала Оллонгрен. Глава Міноборони Нідерландів пояснила, що ці поставки будуть здійснені разом із Бельгією та Люксембургом.
Міноборони Нідерландів повідомляє, що M113 буде оснащено дистанційно керованою системою озброєння. І на автомобілі можна встановити кулемети. Україна також отримає потрібні запчастини. "Передбачається, що весь пакет буде передано десь найближчими місяцями", - повідомили в оборонному відомстві.
Президент Словаччини Зузанна Чапутова заявила, що її країна відправить Україні 16 гаубиць Zuzanna-2 та налагодить їхнє спільне виробництво з Україною. "Ми одна з країн, які допомагали Україні і у військовому плані. Ми надали засоби протиповітряної оборони, ми надали бойові літаки. І співпраця у цій сфері поступово переходить у співпрацю в інших областях. Нам вдалося підписати контракт на постачання 16 гаубиць Zuzannа-2 в Україну, і це станеться вже дуже скоро. Ми будемо розробляти спільно новий тип гаубиць, почнеться спільне виробництво боєприпасів, і наші підприємства розмінують територію України", - сказала Чапутова.