Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

Ердоган домовився про візит Путіна до Туреччини та обговорив із ним зернову угоду

Ердоган домовився про візит Путіна до Туреччини та обговорив із ним зернову угоду
Фото: /t.me/nexta_live

Президент Туреччини Тайіп Ердоган провів телефонні переговори з главою РФ Володимиром Путіним. Вони домовилися про візит останнього до Анкари. Про це повідомляє Hürriyet.

Під час розмови Ердоган наголосив на важливості уникнення ескалації напруженості у війні проти України, а також на значущості зернової угоди, яку він розглядає як "міст миру".

- Звертаючи увагу на те, що бездіяльність Чорноморської ініціативи протягом тривалого періоду часу не відповідає нічиїм інтересам і що країни з низьким рівнем доходу, які потребують зерна, зазнають найбільших збитків, президент Ердоган зазначив, що ціни на зерно, які знизилися на 23% протягом періоду реалізації ініціативи, зросли на 15% за останні два тижні, - пише видання.

Глава Туреччини зазначив, що Анкара докладатиме зусиль для продовження зернової угоди. Відомо, що зернова угода стоятиме на порядку денному зустрічі президента Туреччини та диктатора. Зокрема, Ердоган заявив, що "Путін хоче, щоб цей гуманітарний міст продовжував діяти".

Раніше Росія вийшла із зернової угоди, яка дозволяла безпечно експортувати продовольство з портів "Великої Одеси". За словами представника Кремля Дмитра Пєскова, "Москва готова невідкладно повернутися до угоди. Але після того, як будуть виконані умови для Росії". 

Після виходу із зернової угоди РФ почала обстрілювати українські порти. Також під удар ворога потрапила Одеса, зокрема історичний центр міста. Наймасованіший удар був у ніч проти 23 липня. Тоді окупанти випустили 19 ракет різних типів, було пошкоджено понад 20 пам'ятників, зокрема частково зруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор.