25 травня
Завантажити ще

У ВМС України заперечують причетність до атаки на два російські кораблі

У ВМС України заперечують причетність до атаки на два російські кораблі
Фото: cкріншот uatv.ua

Військово-морські сили ЗСУ офіційно заперечують причетність до атаки на російські кораблі «Сергей Котов» і «Василий Быков», про яку Міноборони Росії заявило 1 серпня. Про це 2 серпня повідомило Радіо Свобода.

В етері проєкту "Свобода.Ранок" речник ВМС України капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук заявив, що ВМС “не мають ніякого стосунку” до інциденту, який нібито мав місце. Безпілотних катерів, про атаку якими заявили в Росії, немає на озброєнні українських військових моряків.

- Такі дрони не стоять на озброєнні Військово-морських сил. Це по-перше. По-друге, щодо того інциденту, який нібито мав місце… Військово-морські сили не мають ніякого стосунку, – сказав речник ВМС України.

Уранці 1 серпня Міноборони Росії повідомило про «безуспішну» атаку трьох морських дронів на патрульні кораблі Чорноморського флоту «Сергей Котов» і «Василий Быков». Напад нібито стався в південно-західній частині Чорного моря за 340 кілометрів від Севастополя, і всі дрони були знищені. Російські «воєнкори» також розповсюдили інформацію, що серед атакованих був контейнеровоз Sparta-IV, який, за даними Naval News і спостерігачів, возив із Сирії зброю. За це його капітану Олексію Терещенку СБУ повідомила про підозру 30 червня 2023 року.

Українське видання «Бабель» з посиланням на власні джерела в секторі безпеки та оборони повідомило, що російські моряки з одного з кораблів, що були атаковані морськими дронами, просили про евакуацію постраждалих. Це може свідчити про завдані пошкодження. До евакуації моряків задіяли гелікоптери Ка-29, яким наказано доставити тіла загиблих та поранених на територію Чорноморського вищого військово-морського училища Севастополя. З перехоплених розмов між екіпажами гелікоптерів та авіаційними береговими службами Росії можна зрозуміти, що йдеться щонайменше про одного загиблого і пʼятьох поранених. Який саме із кораблів постраждав – невідомо. Також лунають слова про необхідність присутності під час евакуації санітарного автомобіля та прикордонника для «розмитнення», але чого саме — не уточнюється. Можна припустити, що це вантаж Sparta-IV.

«Сергій Котов» вирушив для патрулювання до південної частини Чорного моря невдовзі після того, як Москва оголосила про вихід із Чорноморської зернової угоди. Це один із найновіших кораблів у російському військово-морському флотові. Його передали в липні 2022 року, на чотири роки пізніше від запланованого терміну.