Завантажити ще

Зеленський — про загострення відносин між Києвом та Варшавою: Емоціям варто охолонути

Зеленський — про загострення відносин між Києвом та Варшавою: Емоціям варто охолонути
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський відреагував на загострення відносин між Києвом та Варшавою. У своєму твіттері президент України написав у ніч на 2 серпня, що емоціям варто охолонути.

- Але зараз бачимо різні сигнали, що політика подекуди намагається бути вище єдності, а емоції – вище фундаментальних інтересів народів… Ми не дамо жодним політичним миттєвостям зіпсувати відносини між українським і польським народами, а емоціям точно варто охолонути, — заявив він.

Зеленський запевнив, що Україна вдячна кожному народу, який допомагає, а підтримку Польщі назвав історичною.

- Україна бʼється за свободу свою та всієї Європи, і ми вдячні кожному народу, який допомагає. Надзвичайно цінуємо історичну підтримку Польщі, яка разом із нами стала справжнім щитом Європи – від моря до моря. І жодної тріщинки в цьому щиті бути не може, — підкреслив глава держави.

Володимир Зеленський впевнений, що свобода й благо народів України та Польщі, цінності Європи та перемога над Росією мають бути понад усе. 

1 серпня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький засудив рішення МЗС України викликати посла Польщі Бартоша Ціхоцького через слова представника Офісу президента Польщі Марчина Пшидача. МЗС Польщі своєю чергою викликало посла України Василя Зварича.

Керівник Офісу з питань міжнародної політики в Адміністрації президента Польщі Марчин Пшидач в інтерв’ю польським ЗМІ зауважив, що Україні варто почати цінувати роль, яку Варшава відіграла протягом останніх місяців. Висловлювання пролунало у контексті блокування експорту українського збіжжя через Польщу.