26 травня
Завантажити ще

Під час останніх атак на Україну росіяни використали “шахеди”, які виготовлені у РФ

Під час останніх атак на Україну росіяни використали “шахеди”, які виготовлені у РФ
Фото: armyinform.com.ua

Росія почала атакувати Україну “шахедами”, виготовленими на території власної країни. Про це керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк повідомила в ефірі телемарафону.

- Те, що на залишках тих шахедів, які були знайдені після останніх атак, були вже маркування, до прикладу, кирилицею — це говорить про те, що виробництво в них вже російське, — сказала вона.

Гуменюк розповіла, що у більшості випадків російські окупанти запускають дрони-камікадзе зі східного узбережжя Азовського моря, але були випадки, коли їх запускали з Криму.

Під час атак “шахедами” росіяни намагаються використати особливості ландшафту для того, щоб ускладнити їх виявлення, зокрема русла річок. Також вони запускають дрони кількома маршрутами та низько над Чорним морем.

25 липня заступник прессекретаря Держдепартаменту США Ведант Пател під час брифінгу у Вашингтоні сказав, що Іран продовжує залишатися головним військовим партнером Росії, масово постачає ударні безпілотники та сприяє налагодженню їхнього виробництва у РФ. 

За даними російських ЗМІ "Протокол" і "Розворот", Росія налагодила виробництво іранських дронів-камікадзе Shahed у Татарстані на території особливої економічної зони в Алабузі. До виробництва залучили студентів коледжу «Алабуга Політех», зокрема іноземних.

18 липня у "шахеді", який атакував Миколаїв, знайшли деталі ірландського виробництва. Ірландія розпочала розслідування.