13 липня
Завантажити ще

Колишнього одеського воєнкома Євгена Борисова затримали в Києві

Колишнього одеського воєнкома Євгена Борисова затримали в Києві
Фото: dbr.gov.ua

Працівники ДБР спільно з прокурорами Офісу Генерального прокурора затримали Євгена Борисова - колишнього начальника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

- Колишній посадовець намагався втекти від слідства, при цьому він використовував елементи конспірації – змінював номери телефонів, автомобілів, місце розташування тощо.

Два дні тривали активні пошуки й, з рештою, в результаті комплексних оперативно-слідчих заходів його було виявлено та затримано у Києві, - повідомило ДБР.

Враховуючи намагання колишнього воєнкома сховатися від правосуддя, працівники ДБР проситимуть суд залишити його під вартою без можливості внесення застави.

У суботу Борисову оголосили про підозру у незаконному збагаченні на сотні мільйонів гривень та в умисному ухиленні від несення служби. 

- За даними слідства, в період дії воєнного стану члени родини підозрюваного, за його дорученням, придбали автомобілі преміум класу та нерухоме майно у Королівстві Іспанія. При цьому офіційний спільний дохід родини не покриває цих витрат, - розповіли в Офісі Генерального прокурора.

На початку грудня 2022 року підозрюваний, будучи військовою службовою особою, яка відповідає за мобілізацію в регіоні, виписавшись з військового шпиталю, більш ніж два тижні не з’являвся на військову службу без поважних причин.

У подальшому в другій половині грудня 2022 року посадовець за відсутності визначеного для нього Міністерством охорони здоров’я закордонного лікування шляхом обману виїхав за межі країни. Разом з членами родини він майже місяць перебував в Республіці Молдова, Туреччині на Сейшельських островах та в Іспанії.

Євгену Борисову загрожує до десяти років позбавлення волі. 

Одеського воєнкома відсторонили 1 травня через звинувачення в корупції. 4 липня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний призначив на посаду бойового офіцера Олександра Охріменка.

ДБР зібрало "величезний" власний масив доказової бази. Проте для повноцінного та неупередженого розслідування вивчались й повідомлення ЗМІ. Також будуть досліджені матеріали НАЗК, яке також виявило ознаки незаконного збагачення у колишнього одеського воєнкома на понад 188 млн грн.

Зокрема, одне з журналістських розслідувань показало, що мати воєнкома минулого року стала власницею житлового будинку в Іспанії вартістю понад 4 млн євро. Також з’ясувалось, що окрім елітної закордонної нерухомості вона цьогоріч придбала ще й автомобіль Mercedes-Benz EQV за майже 3 млн грн.

Згодом правоохоронці встановили, що й теща ексвоєнкома впродовж останніх років стала власницею коштовного автопарку, не маючи для цього достатніх коштів законного походження. До нього входили: Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G 63 AMG, Toyota Land Cruiser.

Дружина ексвоєнкома також придбала  закордонну нерухомість — офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тис. євро, також не маючи для цього достатньої кількості законно отриманих активів та доходів.

Новини по темі: військкомат ДБР