Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Кислиця попросив ООН відреагувати на визнання КК Білорусі у депортації дітей

Кислиця попросив ООН відреагувати на визнання КК Білорусі у депортації дітей
Фото: noticiasaominuto.com

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав на засіданні Ради безпеки відреагувати на визнання голови Червоного Хреста Білорусі Дмитра Шевцова про участь у насильницькому вивезенні дітей з України з окупованих територій. Про це він сказав під час засідання Ради безпеки ООН у Нью-Йорку.

Український дипломат попросив відповідних посадових осіб ООН звернути увагу на недавнє "публічне визнання посадових осіб Білоруського національного комітету Червоного Хреста у їхній причетності до незаконного масового насильницького вивезення дітей" з територій України, тимчасово підконтрольних окупантам. Таке звернення було адресовано, зокрема, спеціальному представнику генерального секретаря ООН з питань дітей та збройних конфліктів.

Крім того, Кислиця просить посадових осіб Організації "належним чином відстежувати цю шокуючу ситуацію", а також проінформувати про неї.

Глава Червоного Хреста Білорусі Дмитро Шевцов 19 липня визнав, що "брав, приймає, і братиме активну участь" у вивезенні дітей з України. Після цього уповноважений з прав людини Дмитро Лубинець наголосив, що влада України підтверджує, що територією Білорусі за участю влади цієї країни відбувалося примусове переміщення українських дітей та військовополонених.