Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Федоров розповів про ідею Зеленського створити в Криму Кремнієву долину

Федоров розповів про ідею Зеленського створити в Криму Кремнієву долину
Фото: vctr.media/ua

Президент Володимир Зеленський має ідею створити в Криму українську Кремнієву долину. Про це віцепрем’єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сказав в інтерв’ю Vector.

- Приміром, у президента є ідея в Криму побудувати проєкт, схожий на Долину, — із супертехнологічним університетом, компаніями, які працюють там цілий рік тощо, — розповів він.

Водночас Федоров зазначив, що Кремнієва долина виникла багато років тому, а наразі є нові вектори — defense tech, GovTech, цифрова економіка тощо. 

- Наприклад, для Дія Сіті ми свідомо не обирали певну територію. Робили її віртуальною, щоб розвивалися всі компанії та регіони. Подібні кластери потрібні не лише для IT, - заявив віцепрем’єр.

Михайло Федоров також розповів, що Мінцифра готує новий, ще не анонсований, проєкт для держслужбовців - «Дія Офіс». Також команда незабаром візьметься за роботизовані технології. Наразі займаються супутниковим зв’язком, системами ситуаційної обізнаності, БПЛА.

За словами Федорова, мета - оцифрувати 100% державних послуг, покрити територію країни інтернетом та збільшити частку IT у ВВП на 70-80-90%.

Кремнієва долина розташована в американському штаті Каліфорнія. Її інтелектуальним центром став Стенфордський університет. У долині розташовані штаб-квартири Google, Apple, Facebook, Intel, Adobe, Hewlett-Packard, Yahoo!, Oracle тощо.

У 2021 році Володимир Зеленський ініціював створення "Президентського університету" у Києві. Він готуватиме спеціалістів за такими напрямками, як штучний інтелект, нано-, аерокосмічні та біотехнології тощо.